Hakkında

-- Sponsorlu Bağlantılar --

İngilizce Diyaloglar Blogu Türkçe konuşan şahısların pratik bir şekilde İngilizce öğrenmelerini sağlamak amacı ile hazırlanmıştır. Blogda günlük hayatta karşılaşılan “çeşitli ingilizce diyaloglar” yer almaktadır.

İngilizce diyalogların konuları günlük hayattan alınmıştır:  ingilizce yön tarifi konu anlatımı, telefon görüşme örnekleri, iş görüşmesi nasıl yapılır, banka hesabı nasıl açılır ve benzeri konulara yer verilmiştir.

İngilizce Diyaloglar Blogunun amacı; ziyaretçilerin kılavuzumuzdan yararlanarak ingilizce konuşmalarını kolaylaştırmaktır. Tüm diyaloglar İngilizce ve Türkçe olarak yer almaktadır.

Bazı durumlarda diyaloglara  kelime listesi eşlik eder. Bu listelerin yer alması belli konulara ek bilgi ekleme ihtiyacı nedeni ile uygun görülmüştür.

Bir çok Amerikan deyimsel ifadeleri göz önünde bulundurularak Türkçe eşdeğerleri kombinasyonlarına yer verilmiştir.

İngilizce Diyaloglar Blogumuz tamamen pratik özellik taşımaktadır. Blog geniş bir ziyaretçi yelpazesi düşünülerek hazırlanmıştır: ingilizce dil kursu öğrencileri ve aynı zamanda gündelik Amerikan konuşma diline sahip olmak isteyen herkes düşünülmüştür.

Diyaloglarda kullanılan tüm isimler sadece örnek verme amacı ile kullanılmıştır.

Ayrıca, blogumuzda ingilizce özgeçmiş hazırlamak isteyen ziyaretçilerimize ve iş yazışmaları örnekleri arayan kişilere yönelik pratik öneriler yer almaktadır.